USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Datalore
Tytuł polski:Pełnia człowieczeństwa
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:13
Numer produkcyjny:114
Data premiery w USA:31-01-1988
Data gwiezdna:41242.4
 
Reżyseria:Robert Bowman
Scenariusz:Maurice Hurley
Muzyka:Ron Jones
 
Ocena odcinka:8.4
Liczba oceniających:85
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Bliźniaczy android Daty tworzy diabelski plan, który może zniszczyć Enterprise.Streszczenie

Załoga USS Enterprise bada tajemnicę otaczającą zniknięcie ziemskiej kolonii w systemie słonecznym Omicron Theta 26 lat wcześniej, która zbiegiem okoliczności zdarzyła się w tym samym czasie, co znalezienie komandora porucznika Daty.

Odwiedzając rodzinną planetę Daty, grupa zwiadowcza odkrywa laboratorium zawierające części ciała androida. Kiedy dr Crusher i Główny Mechanik Argyle łączą części, ożywiają duplikat Daty! Prawdziwy Data dowiaduje się, że tak samo wyglądający android, nazwany Lore, był już raz "żywy", lecz został rozmontowany przez kolonistów na planecie, którzy byli zazdrośni o perfekcję Lore'a. W wyniku czego został stworzony mniej idealny Data.

Nieświadomie dla załogi, Lore zemścił się na mieszkańcach planety, zanim został rozmontowany. Wypuścił żarłoczną krystaliczną istotę na kolonistów. Istota ucztowała na wszystkich inteligentnych formach życia, niszcząc całe życie na planecie.

Jako część jego planu wpuszczenia istoty na Enterprise, Lore udaje Datę, który w tym czasie jest nieprzytomny i uwięziony. Chwilę przed powiedzeniem się jego planu, Wesley poznaje Lore'a i zmusza jego matkę do znalezienia Daty. Z powrotem na nogach Data przenosi Lore'a w otwartą przestrzeń podczas spektakularnego pojedynku androidów.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comRecenzja

Interesującą recenzję odcinka można znaleźć pod adresem:
http://trek.pl/datalore-zly-brat-blizniak/Pliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!