USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Angel One
Tytuł polski:Anioł Jeden
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:14
Numer produkcyjny:115
Data premiery w USA:07-02-1988
Data gwiezdna:41636.9
 
Reżyseria:Michael Rhodes
Scenariusz:Patrick Barry
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:7
Liczba oceniających:108
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Podczas, gdy grupa wypadowa usiłuje ocalić uciekinierów-mężczyzn na planecie rządzonej przez kobiety, Enterprise zostaje opanowany przez wysoce zaraźliwy wirus.Streszczenie

Załoga USS Enterprise dociera na Angel One, planetę zdominowaną przez kobiety, aby szukać rozbitków z federacyjnego frachtowca uszkodzonego przez kolizję z asteroidem siedem lat wcześniej.

Grupa zwiadowcza wkrótce odkrywa, że rozbitkowie, wszyscy mężczyźni, są zbiegami na planecie, ponieważ odmówili podporządkowania się rządowi zdominowanemu przez kobiety. Wbrew ich uciskowi, odmawiają grupie zwiadowczej zabrania się z nimi na Enterprise. Powód? Mężczyźni ożenili się na Angel One.

Tymczasem kapitan Picard i jego załoga są niszczeni przez silnie zakaźny wirus, który Wesley i jego przyjaciele złapali podczas zabawy w holodeku. W tym samym czasie statek jest potrzebny w strefie neutralnej, aby odeprzeć wrogie romulańskie warbirdy.

Po tym, jak załoga opuszcza Angel One, uciekinierzy zostają znalezieni i skazani na śmierć. Wbrew faktowi, że złamie pierwszą dyrektywę, komandor Riker przygotowuje uciekinierów do przesłania na bezpieczny USS Enterprise, jednakże dr Crusher zabrania wzięcia na pokład uciekinierów z wyjątkiem Daty, bojąc się, że zarażą się wirusem.

Kiedy dr Crusher odkrywa antidotum na wirusa, Riker walczy, aby ocalić życie uciekinierów. Wbrew faktowi, że jest mężczyzną, wiedza Rikera imponuje przywódczyni Angel One, która decyduje się nie zabijać uciekinierów. Zamiast tego, zostają wygnani do oddalonych obszarów planety, gdzie mogą żyć, jak im się podoba. Szczęśliwi powodzeniem, Riker i reszta załogi USS Enterprise udają się pokrzyżować plany Romulanom.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comRecenzja

Interesującą recenzję odcinka można znaleźć pod adresem:
http://trek.pl/angel-one-jak-aniola-glos/Pliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!