USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:11001001
Tytuł polski:Binarzy
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:15
Numer produkcyjny:116
Data premiery w USA:14-02-1988
Data gwiezdna:41365.9
 
Reżyseria:Paul Lynch
Scenariusz:Robert Lewin
Muzyka:Ron Jones
 
Ocena odcinka:9
Liczba oceniających:181
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Enterprise zostaje uprowadzony przez obcych, którzy potrzebują komputera pokładowego statku do naprawienia ich własnego, uszkodzonego na planecie.Streszczenie

USS Enterprise dokuje do Bazy Gwiezdnej 74, gdzie Binarowie, gatunek współzależny z komputerami, mają zaplanowane ulepszenie systemu komputerowego statku.

Zamiast ulepszać, Binarowie programują komputer statku, aby odczytał, że pole magnetyczne uszczelniające kadłub uszkodziło się i cały okręt wkrótce ulegnie zniszczeniu. Nie mogąc znaleźć kapitana Picarda i komandora Rikera, Data ewakuuje statek i wyrzuca USS Enterprise w przestrzeń, aby uniknąć uszkodzenia bazy gwiezdnej.

Nieświadomie dla Daty, Binarowie użyli komputerowo wygenerowanej kobiety, aby zwabić Rikera i Picarda do holodeku, gdzie nie usłyszą nakazu opuszczenia statku. Po wyjściu z holodeku, kapitan i jego pierwszy oficer uświadamiają sobie, że statek jest kompletnie pusty oprócz Binarów, którzy przejęli kontrolę nad Enterprise.

Zdecydowani na nie pozostawienie statku w rękach wroga, Picard i Riker programują okręt na samozniszczenie w ciągu pięciu minut. Ale kiedy przenoszą się na mostek, znajdują Binarów umierających. Po wyłączeniu autodestrukcji, Picard i Riker odkrywają, ża statek orbituje wokół planety rodzinnej Binarów. Dowiadują się także, że obcy porwali Enterprise, aby wymienić jego komputer na ich własny, który był jedynym urządzeniem podtrzymującym życie i został zniszczony w eksplozji.

Dla dobra sprawy, Picard i Riker używają komputera USS Enterprise do zregenerowania straconego przez Binarów, ratując mieszkańców planety.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!