USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Too Short a Season
Tytuł polski:W pogoni za młodością
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:16
Numer produkcyjny:112
Data premiery w USA:21-02-1988
Data gwiezdna:41309.5
 
Reżyseria:Robert Bowman
Scenariusz:Michael Michaelian
Muzyka:George Romanis
 
Ocena odcinka:6.4
Liczba oceniających:68
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Enterprise eskortuje admirała Federacji, który ma negocjować uwolnienie zakładników, lecz gubernator planety chce go zabić w odwecie za tragedię, jaką zakończyło się z winy admirała poprzednie porwanie.Streszczenie

USS Enterprise przewozi sławnego negocjatora, Admirała Marka Jamesona na Mordan IV, gdzie kilku oficjeli Federacji zostało wziętych na zakładników przez gubernatora planety, Karnasa.

Chociaż załoga jest podniecona obecnością legendarnego oficera na pokładzie, Picard i dr Crusher są zakłopotani obecnością Jamesona. Kiedy Jameson przenosi się na statek, okazuje się, że jest on chorym osiemdziesięciolatkiem. Jednakże w czasie podróży, Jameson niewytłumaczalnie zaczyna wyglądać nie tylko zdrowiej, ale także młodziej! Po spotkaniu z Picardem, Jameson przyznaje, że wziął olbrzymią dawkę eksperymentalnego leku obcych, aby wyleczyć swoją dolegliwość, która spowodowała szybki proces odstarzania się.

Później Admirał ujawnia, że naleganie Karnasa na bycie Jamesona mediatorem nie jest przypadkowe. Wygląda na to, że czterdzieści lat później, zamiast sprytnie wynegocjować podobną umowę z Karnasem, Jameson spowodował wybuch wyniszczającej czterdziestopięcioletniej wojny domowej. Karnas chce, aby Jameson powrócił na Mordan... aby Karnas mógł prawdopodobnie go zabić.

Po poprowadzeniu przez Jamesona przerwanej misji ratunkowej zakładników, pada on z bólu. Dr Crusher zgłasza, że środek odstarzający przeciążył organy wewnętrzne i jego śmierć jest pewna. Widząc teraz nastoletniego Jamesona w okropnym bólu, Karnas decyduje, że jego chęć zemsty została zaspokojona.

Kiedy Jameson umiera, Picard i Karnas negocjują pokojowe wypuszczenie zakładników.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!