USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:When the Bough Breaks
Tytuł polski:Kiedy złamie się gałąź
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:17
Numer produkcyjny:118
Data premiery w USA:28-02-1988
Data gwiezdna:41509.1
 
Reżyseria:Kim Manners
Scenariusz:Hannah Louise Shearer
Muzyka:Ron Jones
 
Ocena odcinka:6.2
Liczba oceniających:70
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Wesley i kilkoro dzieci z Enterprise zostają porwani przez odizolowaną cywilizację, która ma nadzieję wykorzystać je do odbudowania swojej rasy.Streszczenie

USS Enterprise przypadkowo odkrywa Aldeę, planetę z zaawanowansowaną technologią, która jest zdolna wytworzyć każdą potrzebną lub chcianą rzecz, którą osoba zapragnie. Chociaż Aldea ukrywa się przed wszechświatem za pomocą zaawansowanej osłony, wkrótce wychodzi na jaw, że odkrycie nie było przypadkowe. Po stracie zdolności do reprodukcji, Aldeanie porywają kilkoro dzieci z Enterprise, wraz z Wesleyem, aby uwiecznić swoją rasę.

Kiedy negocjacje kończą się fiaskiem, Picard usiłuje znaleźć metodę na przekroczenie osłon planety, a dr Crusher studiuje przyczynę sterylności Aldean. Tymczasem Wesley znajduje klucz Wystarczająco długo wcześniej, dr Crusher odkrywa, że Aldeanie cierpią z powodu trującej radiacji powodowanej przez osłony nad ich głowami. Jak się okazuje, osłona osłabiła także atmosferę planety. Picard i dr Crusher informują aldeańskich przywódców o tym odkryciu i proszą o wypuszczenie dzieci. Kiedy Aldeanie godzą się, Picard naprawia atmosferę z pomocą USS Enterprise. W tym czasie Crusher daje umierającej rasie lekarstwo, które ich ocali.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!