USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Home Soil
Tytuł polski:Ziemia ojczysta
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:18
Numer produkcyjny:117
Data premiery w USA:06-03-1988
Data gwiezdna:41463.9
 
Reżyseria:Corey Allen
Scenariusz:Robert Sabaroff
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:9.1
Liczba oceniających:177
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Potężne mikroskopijne formy życia wypowiadają wojnę ludziom, przejmują kontrolę nad laboratorium oraz komputerami Enterprise, i grożą zniszczeniem statku.Streszczenie

Na żądanie Federacji grupa zwiadowcza USS Enterprise odwiedza Velarę III, gdzie grupa terraformująca pracuje nad zdewastowaną planetą, aby przemienić ją w możliwą do życia. Inżynier zostaje tragicznie zabity podczas ich wizyty w dziwacznym wypadku w pomieszczeniu hydraulicznym.

Badając zdarzenie, Data niewytłumaczalnie zostaje zaatakowany przez system laserowego odwiertu. Ucieka ranny, ale po dalszej eksploracji, Data i Geordi znajdują mikroskopijną nieorganiczną formę życia (mikromózgi), która zdaje się próbować komunikować z nimi. Zabierają mikromózgi z powrotem na USS Enterprise, gdzie zaczyna się reprodukować i emitować pole energetyczne, które zmusza dr Crusher do rozpoczęcia kwarantanny wokół ambulatorium.

Wkrótce załoga dowiaduje się od mikromózgów, że część ich członków zostało zabitych podczas odwiertów grupy terraformującej na powierzchni planety i ich próby nawiązania kontaktu były ignorowane. W wyniku zabili inżyniera w pomieszczeniu hydraulicznym i zadeklarowali wojnę rasie ludzkiej.

Aby ocalić USS Enterprise, Picard przystępuje do przenoszenia formy życia z powrotem na Velarę III, jednak siła mikromózgów jest za duża. Kiedy ich emisje energii zagrażały zniszczeniem statku, załoga odkryła, ża mikromózgi potrzebują światła. Po wyłączeniu świateł w laboratorium, zmusili mikromózgi do poddania się i przesłania ich z powrotem do domu.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!