USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Coming of Age
Tytuł polski:Pełnoletność
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:19
Numer produkcyjny:119
Data premiery w USA:27-03-1988
Data gwiezdna:41416.2
 
Reżyseria:Mike Vejar
Scenariusz:Sandy Fries
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:8.1
Liczba oceniających:115
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Podczas, gdy Wesley przechodzi trudny egzamin wstępny na Akademię Floty Gwiezdnej, kapitan Picard zostaje poddany dochodzeniu na temat jego kompetencji jako dowódcy.Streszczenie

Podczas, gdy Enterprise orbituje wokół Relva VII, Wesley przenosi się, aby spróbować zdać egzamin wejściowy do Akademii Gwiezdnej Floty. Z powrotem na statku Picard i jego załoga jest przepytywana przez komandora porucznika Dextera Remmika, oficera Federacji, który bada kompetencję Picarda wobec rozkazów starego przyjaciela kapitana, admirała Gregorego Quinna. Chociaż ani Picard, ani jego załoga nie rozumie przyczyny dociekliwości, deklarują pełną współpracę dla Remmika.

W połowie śledztwa młody mężczyzna imieniem Jake Kurland, zdesperowany nie zdaniem egzminu do Akademii, kradnie wahadłowiec i kieruje się w przestrzeń kosmiczną. Kiedy odkrywa, że pojazd ma poważną usterkę, Jake panikuje i zaczyna pędzić ku pewnej śmierci. Na szczęście Picard zachowuje zimną krew i udaje mu się pomóc nastolatkowi w bezpiecznym powrocie na statek. W tym czasie Remmik uważnie się przygląda.

Po wyczerpującym przestudiowaniu wyników Picarda, Remmick mówi Quinnowi, że nie udało mu się znaleźć jakichkolwiek pomyłek w dowodzeniu kapitana. Quinn informuje Picarda, że udało mu się udowodnić swojej wartości jako dowódcy w Gwiezdnej Flocie i może być promowany na admirała.

Mimo okazanego sprytu i obietnic, Wesley nie zostaje wybrany do Akademii. Chociaż rozczarowany, zostaje podniesiony na duchu podczas rozmowy z Picardem, który wolał pozostać na USS Enterprise bardziej, niż przyjąć ofertę Quinna.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!