USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Heart of Glory
Tytuł polski:Blask chwały
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:20
Numer produkcyjny:120
Data premiery w USA:03-04-1988
Data gwiezdna:41503.7
 
Reżyseria:Robert Bowman
Scenariusz:D. C. Fontana
Muzyka:Ron Jones
 
Ocena odcinka:8.5
Liczba oceniających:78
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Worf jest rozdarty pomiędzy lojalnością wobec Enterprise, a jego dzikim klingońskim dziedzictwem, kiedy dwaj klingońscy uciekinierzy przejmują okręt.Streszczenie

Porucznik Worf musi wybrać między jego lojalnością do Gwiezdnej Floty i jego klingońskim dziedzictwem, kiedy dwóch klingońskich zbiegów przejmuje USS Enterprise.

Zbiegowie, tęskniąc za dniami chwalebnych walk Klingonów, porywają talariański okręt i niszczą klingoński statek wysłany, aby ich przechwycić. Następnie, kiedy ich obezwładniony statek ma za chwilę wybuchnąć, zostają uratowani przez USS Enterprise.

Nieświadomy prawdziwych intencji Klingonów, kapitan Picard rozkazuje Worfowi oprowadzić swoich rodaków po statku. Podczas ich wycieczki, zbiegowie przystępują do przekonywania Worfa do swoich racji. Tymczasem zbliża się klingoński okręt, a jego kapitan informuje Picarda o zbrodniach uciekinierów i żąda ich ekstradycji. Zanim Picard może ich dostarczyć, jeden z przestępców ucieka, a drugi zostaje zabity. Ocalały Klingon przejmuje maszynownię i grozi zniszczeniem Enterprise.

Desperacko próbując uratować statek i jego załogę, porucznik Worf zbliża się do Klingona. W obliczu śmierci uciekinier błaga Worfa, aby się do niego przyłączył w jego planie ucieczki od sekcji ochronnej statku. Rozdarty między nowym życiem i jego klingońskim instynktem wojownika porucznik Worf tłumaczy, że prawdziwym wojownikiem jest się nie z zewnątrz, ale w środku. Klingon rzuca się, ale Worf przygotowany na ten ruch, zabija zbiega strzalem z fazera.

Zaimponowany zdolnościami Worfa, Klingon oferuje mu pozycję pod jego dowództwem. Po uprzejmym powiadomieniu Klingona o tym, że zastanowi się nad tym, Worf zapewnia Picarda, że ma zamiar zostać na USS Enterprise.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!