USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:The Arsenal of Freedom
Tytuł polski:Arsenał pokoju
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:21
Numer produkcyjny:121
Data premiery w USA:24-04-1988
Data gwiezdna:41798.2
 
Reżyseria:Les Landau
Scenariusz:Robert Lewin
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:8.3
Liczba oceniających:79
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Picard i grupa wypadowa walczą o swoje życie na planecie kontrolowanej przez skomputeryzowany system broni.Streszczenie

Badając zniknięcie USS Drake na planecie Minos, załoga walczy z agresywnymi kulami energetycznymi, połykającymi dziurami i niewidzialnymi napastnikami.

Po przybyciu na Minos, załoga zastaje urządzoną sprzedaż zaawansowanej technoligii. Nie jest to zadziwiające, ponieważ lud Minos był renomowanym dealerem broni podczas wojn Ersalropańskich.

Po zbadaniu planety Riker, Data i Yar zostają zaatakowani przez kulę energetyczną. Porucznik Yar niszczy kulę, ale po tym, jak więzi ona Rikera w przezroczystym sześcianie. Następnie, po tym jak Picard i dr Crusher przenoszą się aby zbadać kryzys, ziemia wciąga ich do podziemnej jaskini, poważnie raniąc Crusher.

Chociaż Data może uwolnić Rikera, grupa zwiadowcza nie może zlokalizować Picarda i Crusher. Tymczasem Enterprise zostaje zaatakowany przez niewidzialnego wroga, z którym LaForge desperacko próbuje walczyć. Dopóki statek nie może adekwatnie obronić się przed atakującym, LaForge nie może przenieść członków załogi na Minos.

Na plancie Data w końcu znajduje Picarda i Crusher. Drużyna odkrywa, że ataki pochodzą z komputerowo generowanego systemu uzbrojenia, nad któym stracono kontrolę i zniszczył cywilizację, która go stworzyła. Na szczęście drużynie udaje się go wyłączyć i uratować planetę i samych siebie.

Na pokładzie USS Enterprise LaForge niszczy niewidzialnego wroga i przenosi Picarda, Crusher, Rikera, Datę i Yar na pokład.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!