USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Skin of Evil
Tytuł polski:Diabeł wcielony
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:23
Numer produkcyjny:122
Data premiery w USA:08-05-1988
Data gwiezdna:41601.3
 
Reżyseria:Joseph L. Scanlan
Scenariusz:Joseph Stefano
Muzyka:Ron Jones
 
Ocena odcinka:8.6
Liczba oceniających:103
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Misja ratunkowa kończy się tragedią, gdy jeden z oficerów Enterprise zostaje zabity przez złowrogiego obcego.Informacje nieoficjalne

Film dokumentalny o poległym oficerze Gwiezdnej FlotyStreszczenie

Kiedy USS Enterprise jest na drodze do spotkania z wahadłowcem Troi, dziwaczna usterka powoduje rozbicie się transportowca na planecie Vagra II. Jedyną formą życia na planecie jest Armus, złowroga istota, która czeprie przyjemność z ludzkiego cierpienia.

Picard rozkazuje komandorowi Rikerowi, dr Crusher, Dacie i porucznik Yar wyruszyć na planetę na ratunek Troi. Po przybyciu odkrywają, że dziwna istota otoczyła miejsce wypadku polem siłowym, uniemożliwiając pomoc dla grupy zwiadowczej. Nagle, bez widocznej przyczyny, Armus zabija Yar.

Kapitan Picard przenosi się na powierzchnię z resztą grupy zwiadowczej na próbę negocjacji wypuszczenia ofiar wypadku. Jednakże Armus odpowiada wykpiwając załogę i dręcząc ich dziecinnymi psikusami.

Kiedy Picard probuje zrozumiec Armusa, Worf i Wesley odkrywają, że kiedy Armus jest sprowokowany, osłabia się pole siłowe wokół wahadłowca. Picard drwi z Armusa, podczas, gdy Worf i Wesley przenoszą się na USS Enterprise.

Picard rozkazuje statkowi zniszczyć wahadłowiec fazerami i deklaruje, że planeta jest zakazana dla przyszłych podróżników Federacji, a zatem pozostawiając Armusa samego na jałowej, pustej planecie, na zawsze.

Po powrocie na USS Enterprise, załoga jest przygnębiona żyjąc bez Porucznik Yar. Kiedy pojawia się przed nimi jej holograficzny obraz, następuje pożegnanie się Tashy z każdym z członków załogi.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comMuzyka

Tasha's Farewell - polecamy!


Pliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!