USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Conspiracy
Tytuł polski:Spisek
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:25
Numer produkcyjny:125
Data premiery w USA:22-05-1988
Data gwiezdna:41775.5
 
Reżyseria:Cliff Bole
Scenariusz:Robert Sabaroff
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:8.9
Liczba oceniających:125
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Kapitan Picard i komandor Riker udają się na Ziemię, aby wziąć udział w dochodzeniu na temat spisku wśród najwyższych rangą dowódców Floty Gwiezdnej.Streszczenie

Podróżując na Pacificę, USS Enterprise odbiera priorytetową wiadomość do kapitana Picarda od kapitana Gwiezdnej Floty, Walkera Keela, który prosi o tajne spotkanie. W czasie spotkania na niezamieszkanej planecie, kapitan Keel i dwóch innych oficerów mowią Picardowi, że podejrzewają narastającą konspirację w górnych pozycjach Gwiezdnej Floty.

Zaalarmowany ostrzeżeniami Keela, Picard rozkazuje porucznikowi Dacie zbadanie wszystkich rozkazów w ciągu sześciu miesięcy. Zmartwienie Picarda nasila się, kiedy okręt Keela tajemniczo wybucha, zabijając wszystkich na pokładzie, a poszukiwania Daty ujawniają nienormalności w dowodzeniu.

Przekonany, że bezpieczeństwo Federacji jest zagrożone, Picard kieruje Enterprise na ziemię, aby stawić się przed najważniejszymi admirałami Gwiezdnej Floty. Po prośbie o spotkanie, Picard i Riker zostają zaproszeni na obiad, aby omówić problem.

Przed obiadem admirał Quinn, który kilka miesięcy wcześniej ostrzegł Picarda, że wywrotowe elementy ujawiły się w Gwiezdnej Flocie, odwiedza USS Enterprise. Podejrzewający admirała Picard rozkazuje Rikerowi uważnie się mu przyglądać przed dołączeniem do niego na Ziemi. Instynkty Picarda okazują się mówić prawdę: jak tylko Picard przenosi się, aby dołączyć do innych admirałów, Quinn atakuje Rikera, czyniąc go nieprzytomnym.

Po tym, jak por. Worf i dr Crusher przyłączają się, aby przeciwstawić się Quinnowi, odkrywają, że pasożytująca istota zamieszkała ciało Quinna i kontroluje funkcje jego mózgu. Kiedy Riker odzyskuje przytomność, przenosi się na Ziemię, udając jedną z kontrolowanych przez pasożyty istot.

Po obiedzie Riker uświadamia sobie, że dowództwo Gwiezdnej Floty jest kontrolowane przez pasożyty. Na szczęście jemu i Picardowi udaje się zabić zainfekowanych admirałów, jak także matkę gatunku. Jednakże Data odkrywa, że przed śmiercią wysłała ziarno do niezbadanego obszaru galaktyki.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!