USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:The Neutral Zone
Tytuł polski:Strefa neutralna
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:26
Numer produkcyjny:126
Data premiery w USA:29-05-1988
Data gwiezdna:41986.0
 
Reżyseria:James L. Conway
Scenariusz:Mona Glee
Muzyka:Ron Jones
Gościnnie występują:Marc Alaimo
 
Ocena odcinka:8.5
Liczba oceniających:106
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Podczas podróży na spotkanie z wrogimi Romulanami, załoga odkrywa statek kryjący trzech zamrożonych Amerykanów z XX wieku.Minirecenzja

Videorecenzja


Streszczenie

Oczekując powrotu kapitana Picarda z federacyjnej konferencji, załoga Enterprise odkrywa uszkodzonego XX-wiecznego satelitę ziemskiego zawierającego trzy perfekcyjnie zachowane ciała, zamrożone 300 lat temu przez kriogenetyków.

Po powrocie na Enterprise Picard informuje załogę, że zostają wysłani na peryferie Strefy Neutralnej, gdzie zniszczono dwie federacyjne placówki. Statek został wybrany do zbadania potencjalnego naruszenia granic, które mogło być wywołane przez wrogich Romulan jako preludium wojny.

Data przenosi się na pokład z trzema zamrożonymi ciałami, a dr Crusher budzi je. Są to: gospodyni domowa, biznesmen i artysta z XX wieku, którzy muszą teraz borykać się z nowym dla nich otoczeniem. Picard, zaabsorbowany sytuacją w Strefie Neutralnej, toleruje gości, ale ostrzega Rikera, aby trzymał ich w jednym miejscu, zanim nie zostanie podjęta decyzja co do ich dalszej przyszłości.

Po przybyciu do granicy Strefy Neutralnej, załoga odkrywa, że posterunki Federacji zostały doszczętnie zniszczone. Chwilę później, kapitan i pierwszy oficer romulańskiego okrętu również przebywającego w tym obszarze, wywołują USS Enterprise i żądają kontaktu wizualnego z Picardem.

W napiętej wymianie zdań oficerowie zostają ostrzeżeni, że prawdopodobnie wybuchnie wojna miądzy Romulanami i Federacją. Romulanie ujawniają, że nie zniszczyli posterunków Federacji, lecz badają stratę własnych placówek.

Przekonany, że nie są oni odpowiedzialni za zniszczenie stacji, Picard negocjuje pakt, na mocy którego każda strona poinformuje drugą, jeżeli dowie się, kto jest za to odpowiedzialny. Oddaliwszy zagrożenie wojną, USS Enterprise kieruje się na spotkanie z USS Charleston, który przeniesie XX-wiecznych ocalałych z powrotem na Ziemię.

Tłumaczenie: Nestor the Q, Uzupełnienie: Grzegorz Kalisiak
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!