USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:The Ensigns of Command
Tytuł polski:Niezłomni
 
Numer sezonu:3
Numer odcinka:2
Numer produkcyjny:149
Data premiery w USA:15-10-1989
Data premiery w Polsce:02-03-1998
Data gwiezdna:43133.3
 
Reżyseria:Cliff Bole
Scenariusz:Melinda M. Snodgrass
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:8.2
Liczba oceniających:82
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Data staje do wyścigu się z czasem, by uratować ziemską kolonię skazaną przez obcych na zagładę.Streszczenie

USS Enterprise odbiera wiadomość od Sheliaka, który rozkazuje załodze usunąć wszystkich ludzi z planety Tau Cygna V. Według federacyjnego traktatu, planeta należy do obcej cywilizacji, która chce przejąć kontrolę nad swoją własnością i dała załodze cztery dni na ewakuację mężczyzn i kobiet żyjących w kolonii. Jeżeli USS Enterprise nie wykona zadania, Sheliak zabije wszystkich ludzi, których uzna za intruzów.

Z powodu wysokiego poziomu promieniowania na Tau Cygna V, do którego koloniści przystosowali się dopiero po kilku pokoleniach, Data jest jedynym członkiem załogi, który może wykonać tę misję. Po spekulacjach Rikera, że powinny tam być setki ludzi, Picard wysyła androida na planetę, by przygotował procedury ewakuacyjne. Sprawa się komplikuje, gdy okazuje się, że na Tau Cygna V mieszka aż 15 000 kolonistów - Worf szacuje, że przeniesienie ich zajmie kilka tygodni - o wiele więcej czasu niż dał Sheliak.

Co gorsze, Data napotyka na opór wobec ewakuacji ze strony Goshevena, przywódcy kolonii, który odmawia opuszczenia planety. Data próbuje wpłynąć na zdanie Goshevena, zaś Picard prosi Sheliaka o dodatkowy czas, jednak obcy - wytykając każde słowo mającego 500 000 wyrazów traktatu - stanowczo odmawia.

Kiedy poruszająca mowa Daty przekonuje kilku kolonistów do buntu przeciwko Goshevenowi, Picard znajduje w traktacie klauzulę pozwalającą mu na prośbę o mediację trzeciej strony podczas ewentualnego sporu. Umyślnie wybiera na mediatorów przedstawicieli gatunku, który hibernuje przez sześć miesięcy - tym samym zmusza Sheliaka do zgody na przedłużenie czasu ewakuacji do trzech tygodni.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Uzupełnienia: Piotr Pajerski
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!