USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:The Bonding
Tytuł polski:Więzy braterstwa
 
Numer sezonu:3
Numer odcinka:5
Numer produkcyjny:153
Data premiery w USA:05-11-1989
Data premiery w Polsce:09-03-1998
Data gwiezdna:43198.7
 
Reżyseria:Winrich Kolbe
Scenariusz:Ronald D. Moore
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:8
Liczba oceniających:110
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Kiedy pokładowa archeolog ginie podczas misji prowadzonej przez Worfa, Klingon czuje się odpowiedzialny za syna, którego osierociła.Streszczenie

Grupa zwiadowcza dowodzona przez Worfa bada jałową planetę, niegdyś zamieszkałą przez Koinonian - rasę, która wyniszczyła się w długiej wojnie. Badając podziemny tunel, archeolog Marla Aster zostaje zabita w wybuchu bomby zagrzebanej pod powierzchnią przed laty. Worf, chociaż także ranny, czuje się winny tragedii - mimo zapewnień Picarda, że był to wypadek.

Porucznik Aster pozostawiła po sobie syna - dwunastoletniego Jeremiego. Razem z Troi, Picard informuje dziecko o tragicznej śmierci matki. Wiedząc, że ojciec Jeremiego także nie żyje, Troi jest zmartwiona stoicką postawą dziecka. Worf, także sierota, czuje szczególną więź z Jeremim i mówi Troi, że chciałby przeprowadzić klingońską ceremonię R'uustai (Powiązania) z dzieckiem.

Chwilę później, Troi wyczuwa na Enterprise obecność obcego. W swojej kwaterze, Jeremy widzi kobietę, która wydaje się być jego matką, zachęcającą go do opuszczenia okrętu i zamieszkania na planecie. Kiedy Worf odkrywa osobę podającą się za porucznik Aster, ta znika. Pojawia się jednak później i przemienia pokój Jeremiego w dom Asterów na Ziemi.

Określając, że obraz Aster zasila wiązka energii z planety, Picard rozkazuje załodze przerwać ją. Jednakże Aster zamienia się zamienia się w żarzącą się masę, wkracza na statek i próbuje przejąć kontrolę nad przesyłownią.

Kiedy fałszywa Aster zostaje uwięziona w polu siłowym, przyznaje że jest częścią formy życia, która przetrwała Wojny Koinoniańskie. Chcąc zapobiec kolejnym cierpieniom spowodowanym przez konflikt, istota odtworzyła matkę i dom Jeremiego, by pocieszyć chłopca.

Wesley, który przeżył śmierć swojego ojca, przyłącza się do Picarda i tłumaczy Jeremiemu, że w naturze człowieka leży nie tylko radość, ale także płacz, ból i żałoba. Jeremy wkrótce decyduje się pozostać na pokładzie Enterprise. Po opuszczeniu statku przez obcą formę życia, Worf przeprowadza R'uustai z chłopcem, dzięki czemu stają się dla siebie braćmi.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Uzupełnienia: Piotr Pajerski
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!