USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Booby Trap
Tytuł polski:Pułapka
 
Numer sezonu:3
Numer odcinka:6
Numer produkcyjny:154
Data premiery w USA:12-11-1989
Data premiery w Polsce:10-03-1998
Data gwiezdna:43205.6
 
Reżyseria:Gabrielle Beaumont
Scenariusz:Ron Roman
Muzyka:Ron Jones
 
Ocena odcinka:8.5
Liczba oceniających:146
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Enterprise wpada w ukrytą pułapkę, która obezwładnia okręt i bombarduje go śmiercionośnym promieniowaniem.Streszczenie

Badając sygnał emitowany przez starożytny, promelliański krążownik, Picard i grupa zwiadowcza odkrywają statek dryfujący w przestrzeni od ponad tysiąca lat. Na pokładzie, który pozostał nietknięty przez wieki, nie ma żadnych ocalałych.

Kiedy załoga próbuje określić, co się stało z fatalnym krążownikiem, Enterprise traci energię i zostaje pochwycony wiązką przetrzymującą. Co gorsze, załoga jednocześnie jest bombardowana promieniowaniem, a utrzymywanie osłon dodatkowo wyczerpuje uszczuplone zapasy energii.

Geordi, nie mogąc określić przyczyny gwałtownego spaku mocy, informuje mostek, że za trzy godziny statek pozostanie bez zasilania. Bez osłon cała załoga Enterprise zostałaby zabita przez promieniowanie.

Poszukując sposobu na uwolnienie okrętu, Riker i Data wracają ze starożytnego krążownika i zaczynają odczytywanie jego dzienników pokładowych. Tymczasem Geordi, nie mając lepszych pomysłów, zasięga porady holograficznej wersji doktor Leah Brahms, pięknej ekspert od okrętów klasy Galaxy.

Dzienniki promelliańskie ujawniają, że statek został uwięziony przez "asymilatory acetonowe" - urządzenia, które pozyskują energię ze schwytanego statku, a potem przemieniają ją w zabójcze promieniowanie. Przez wieki walk pomiędzy Mentharami i Promellianami, ci pierwsi używali asymilatorów do więzienia wrogów. Promellianie, próbując uciec, nieświadomie dostarczali pułapce energii potrzebnej do ich zniszczenia.

Tymczasem Geordi mówi Picardowi, że ich jedyną nadzieją na przetrwanie jest przekazanie sterowania komputerowi. Ale podczas symulacji manewru, Geordi odkrywa, że pole promieniowania uderzającego statek przekroczyło poziom krytyczny.

Czasu jest coraz mniej i Geordi porzuca pomysł przeciążenia pułapki. Zamiast tego daje Enterprise całą możliwą energię na krótkie wyładowanie, a potem natychmiast wyłącza całe zbędne zasilanie, pozwalając statkowi pokonać opór i uwolnić się z pułapki.

Picard, przejmując kontrolę nad Enterprise, kieruje go z dala od kolejnego niebezpieczeństwa używając przyciągania asteroidy, aby wyciągnąć okręt z niebezpiecznej strefy. Aby zapobiec na przyszłość podobnym wypadkom, Enterprise niszczy całe pole asteroidów.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Uzupełnienia: Piotr Pajerski
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!