USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:The Price
Tytuł polski:Cena
 
Numer sezonu:3
Numer odcinka:8
Numer produkcyjny:156
Data premiery w USA:26-11-1989
Data premiery w Polsce:12-03-1998
Data gwiezdna:43385.6
 
Reżyseria:Robert Scheerer
Scenariusz:Hannah Louise Shearer
Muzyka:Ron Jones
 
Ocena odcinka:7.5
Liczba oceniających:56
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Doradca Troi spotyka dyplomatę, który używa nieetycznych metod, by prowadzić interesy na pokładzie Enterprise.Streszczenie

Załoga gości grupę dygnitarzy, którzy negocjują prawa handlowe związane ze stabilnym tunelem podprzestrzennym odkrytym przez Barzan - ma to być cenna droga na skróty przez galaktykę. Zestresowana swoją pracą jako doradca pokładowy, Troi niechętnie przystępuje do przyjmowania reprezentantów. Wtedy zostaje zauroczona chrysaliańskim delegatem, Devinonim Relem, także pochodzącym z Betazed. Dwójka dzieli wspólne zainteresowanie, które wkrótce prowadzi do namiętnego romansu.

Tymczasem negocjacje stają się coraz trudniejsze. Zdecydowany wygrać prawa do tunelu Ferengi potajemnie zaraża chorobą delegata federacyjnego, pozostawiając go zbyt chorym, by mógł kontynuować zadanie. Picard wybiera więc Rikera na nowego reprezentanta Federacji.

Martwiąc się, że istnieje za mało informacji o korytarzu, Riker sugeruje, by Enterprise wysłał ekpedycję jeszcze zanim Federacja uzyska kontrakt. Picard zgadza się, rozkazując Geordiemu i Dacie skierować wahadłowiec w korytarz. Aby nie zostać w tyle, Ferengi także wysyłają swój prom.

W ostatniej chwili Geordi i Data orientują się, że korytarz nie jest tak stabilny i cenny, na jaki wygląda. Informują wahadłowiec Ferengich o ich odkryciu, ale ci ignorują ich. Z powrotem na Enterprise, negocjacje są kontynuowane, ale romans pomiędzy Devinoni i Troi zaczyna się komplikować, kiedy Troi dowiaduje się, że Betazoid używa swoich zdolności empatycznych do manipulowania rywalami podczas negocjacji.

W ten właśnie sposób, Devinoni zawęża ilość konkurentów do Federacji i Chrysalian, których reprezentuje. Ale okazuje się, że Devinoni uzyskuje przewagę w konflikcie, a przywódca Barzan życzy sobie pokojowo konkurować o prawa do korytarza. Kiedy Troi wyczuwa, że Devinoni wyreżyserował cały incydent, by podkopać Federację, jej poczucie sprawiedliwości wygrywa i pozwala jej przemówić. Ale zanim barzański premier ma szansę unieważnić porozumienie, wraca wahadłowiec z Enterprise i ogłasza, że tunel jest bezużyteczny. Zdenerwowany delegat żegna się z Troi i wraca, by stawić się przed Chrysalianami.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Uzupełnienia: Piotr Pajerski
Źródło: Startrek.comPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!