USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Captain's Holiday
Tytuł polski:Wakacje dowódcy
 
Numer sezonu:3
Numer odcinka:19
Numer produkcyjny:167
Data premiery w USA:15-04-1990
Data premiery w Polsce:27-03-1998
Data gwiezdna:43745.2
 
Reżyseria:Chip Chalmers
Scenariusz:Ira Steven Behr
Muzyka:Dennis McCarthy
Gościnnie występują:Jennifer Hetrick
 
Ocena odcinka:7.9
Liczba oceniających:82
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

W czasie pobytu na wakacjach, Picard zostaje mimowolnie wciągnięty w poszukiwania zaginionej broni z przyszłości.Minirecenzja

Videorecenzja odcinka


Streszczenie

Po naleganiach załogi, Picard niechętnie zgadza się wziąć trzytygodniowy urlop na Risie, tropikalnym kurorcie. Jednakże po przybyciu, spokój kapitana zostaje zakłócony przez Sovaka, Ferengiego, który oskarża kapitana o spiskowanie z Vash, kobietą będącą w posiadaniu tajemniczego dysku optycznego.

Chociaż Picard nic nie wie o dysku, zostaje zamieszany w tę sprawę, ponieważ Vash niepostrzeżenie wkłada mu dysk do kieszeni. Po powrocie do pokoju, Picard spotyka się z dwoma Vorgonami - Boratusem i Ajurem - którzy go śledzili.

Duet ujawnia, że są z XXVII-wiecznej sekcji ochrony i szukają Tox Uthat, potężnej tajnej broni. Według ich ksiąg historycznych, naukowiec który wynalazł Uthat cofnął się w czasie, by ukryć przedmiot przed przestępcami próbującymi go ukraść. Co więcej, zapisy Vorgona wskazują na to, że to właśnie kapitan Picard znajdzie zaginiony obiekt.

Chociaż Picard niezbyt wierzy w opowieści Vorgonian, odkrywa że ma dysk Vash i spotyka się z nią. Kobieta twierdzi, że dysk dał jej do przechowania archeolog, który odkrył położenie Uthat tuż przed swoją śmiercią. Vash ukryła dysk w kieszeni Picarda, nie chcąc dopuścić by wpadł w ręce Sovaka, gdyż zamierza ona znaleźć Uthat i sprzedać go temu, kto wygra przetarg.

Z Sovakiem siedzącym im na ogonie, Picard i Vash używają informacji z dysku, by zlokalizować rzekome położenie Uthat. Udają się tam i zaczynają przekopywać teren w poszukiwaniu futurystycznej broni. Kiedy okazuje się, że tam jej nie ma, Vash, Picard i Sovak domyślają się, że znalezisko archeologiczne zostało już zabrane. Ale kiedy Picard przyłapuje później Vash na próbie wymknięcia się z miasta, uświadamia sobie, że ma ona już znalezisko, które zdobyła dużo wcześniej - przed wspólną wyprawą. Chciała, by Picard i Sovak szukali wiatru w polu, odciągając Ferengi od niej.

Kiedy Vash pokazuje Picardowi Uthat, pojawiają się Vorgonianie, żądając wydania broni. Dowiadując się od Vash, że to właśnie Vorgonianie wynaleźli i ukryli Uthat, Picard chwyta urządzenie i daje sygnał Rikerowi, który - jak mu wcześniej kazano - przesyła urządzenie w kosmos i niszczy je. Rozczarowani Vorgonianie ujawniają, że Picard spełnił swoje przeznaczenie - już wcześniej wiedzieli, że zniszczy on Uthat, a oni przegrają... tym razem.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Uzupełnienia: Piotr Pajerski
Źródło: Startrek.com

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!