USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Ménage à Troi
Tytuł polski:Trójkąt miłosny
 
Numer sezonu:3
Numer odcinka:24
Numer produkcyjny:172
Data premiery w USA:10-06-1990
Data premiery w Polsce:03-04-1998
Data gwiezdna:43930.7
 
Reżyseria:Robert Legato
Scenariusz:Susan Sackett
Muzyka:Ron Jones
Gościnnie występują:Majel Barret
 
Ocena odcinka:7.6
Liczba oceniających:79
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Enterprise zostaje wciągnięty w wir nieprzewidywalnych wydarzeń, gdy doradca Troi i jej matka zostają porwane przez Ferengich.Streszczenie

Po zakończeniu konferencji handlowej na Betazed, komandor Riker i doradca Troi zostają na przepustce, podczas gdy USS Enteprise udaje się na rutynową misję. Niedługo po tym jak matka Troi, Lwaxana, przerywa romantyczne spotkanie Deanny i Rikera, niespodziewanie nachodzą ich dwaj Ferengi - delegaci z konferencji. Jeden z Ferengich - Daimon Tog - twierdzi, że przybył po Lwaxanę, która wcześniej go w sobie rozkochała. Kiedy Ferengi przesyłają się z Lwaxaną i Troi, Riker zostaje schwytany i zabrany wraz z nimi.

Porwani budzą się na pokładzie statku Ferengich, a Deanna i Lwaxana zostają przeniesione do laboratorium Fareka - lekarza, który ma nadzieję na zbadanie telepatycznych umiejętności Lwaxany. Lwaxana pozwala wrócić Deannie do Rikera, zgadzając się na omówienie z Togiem propozycji, dzięki której mógłby on użyć jej zdolności telepatycznych w negocjacjach handlowych.

Tymczasem Riker wabi strażnika w pułapkę, a poza celą szybko go rozbraja. Gdy Lwaxana skłania Toga do współpracy, masując jego duże uszy, odbiera telepatyczną wiadomość od Deanny i Rikera mówiącą, że potrzebny jest im kod dostępu do systemów łączności. Lwaxana prawie zdobywa kod od Toga, kiedy nagle wchodzi Farek i grozi ujawnieniem incydentu, chyba że Lwaxana zgodzi się na eksperymenty.

Na wiadomość o zaginięciu Rikera i Troi, USS Enterprise wraca na Betazed, gdzie grupa zwiadowcza odkrywa kwiaty zgubione przez Ferengich w miejscu, w którym ostatnio widziano zaginionych. Picard rozkazuje przeszukać wszystkie transmisje radiowe w nadziei, że Riker wysłał wiadomość, ale częstotliwości Ferengich są zakłócane. W czasie poszukiwań, Wesley przygotowuje się do przystąpienia do egzaminów wstępnych Gwiezdnej Floty, ale uświadamiając sobie, że zakłócenia mogą same w sobie być sygnałem, śpieszy z powrotem na mostek - tym samym przegapia swój lot do Akademii. Rozszyfrowane zakłócenia ujawniają cel statku Ferengich, więc USS Enterprise wyrusza w pościg.

Deannę ogarnia ból powodowany przez sondy używane na jej matce, a uzbrojony Riker wkracza do laboratorium, by uwolnić Lwaxanę. Jednak po chwili pojawia się Tog z fazerem. Po przybyciu Enterprise, Lwaxana kupuje wolność Deanny i Rikera, zgadzając się pomóc Togowi telepatią - oficerowie wracają na swój okręt. Jednakże nie chcąc pozostawiać Lwaxany na pastwę Ferengich, Picard musi udawać zazdrosnego kochanka - tym samym udaje mu się przestraszyć Toga na tyle, by zwrócił i Lwaxanę. Za swoją bezinteresowną pomoc, Wesley zostaje promowany na pełnego chorążego i dostaje pozwolenie na ukończenie kursu na pokładzie Enterprise.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Uzupełnienia: Piotr Pajerski
Źródło: Startrek.com

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!