USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Schisms
 
Numer sezonu:6
Numer odcinka:5
Numer produkcyjny:231
Data premiery w USA:01-11-1992
Data gwiezdna:46154.2
 
Reżyseria:Robert Wiemer
Scenariusz:Ron Wilkerson
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:8.5
Liczba oceniających:64
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Załoga Enterprise cierpi przez niesamowite konsekwencje tajnej wizyty niechcianego obcego przybysza.Recenzja

Członkowie załogi Enterprise w tajemniczych okolicznościach porywani przez kosmitów! X-Files w Star Treku :) Podobała mi się ta aura tajemniczości, gdy poszczególni załoganci stwierdzają nagle, iż wypadło im z życiorysu kilka godzin w czasie których nie mają pojęcia co się z nimi działo. W tym wypadku napięcie jest dobrze budowane. Ciekawa jest scena gdy decydują się na grupową terapię, a potem próbują odtworzyć swe szczątkowe wspomnienia na holodeku – wyłaniający się powoli obraz nie napawa optymizmem... Dodatkowo Riker dowiaduje się, że mu amputowano i przyszyto rękę, aż w końcu pojawia się załogant, który spotkania z obcymi nie przeżył... Brr, aż ciary chodzą po plecach... Za ten specyficzny klimacik należą się plusy.

Obcy żyją w podprzestrzeni i najwyraźniej próbują przedostać się do naszego świata, a za bramę wybrali sobie Enterprise... Jednak pewien niedosyt wywołuje fakt, że ostatecznie nie dowiadujemy się o nich zbyt wiele – znikają tak szybko jak się pojawili (oczywiście po tym jak załoga Enterprise zamyka im drzwi), nie wiadomo po co dokładnie im były te wszystkie badania na załogantach. Słusznie mówi Riker pod koniec – on sam ledwo uszedł z życiem, ktoś inny zmarł, to trochę za dużo jak na zwykłe zaspokajanie ciekawości przez obcych. Niestety ciekawość widzów co do obcych również nie zostaje zaspokojona – rozumiem, że mieli oni być tajemniczy do końca, ale z drugiej strony wygląda to trochę jakby scenarzyście zabrakło pomysłu jak inaczej, ciekawiej skończyć odcinek. Ale to już kwestia interpretacji. Klimat tajemniczości jest niezły i całość ogląda się dość dobrze. Ocena 6/10.

Dreamweb
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!