USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Lessons
 
Numer sezonu:6
Numer odcinka:19
Numer produkcyjny:245
Data premiery w USA:18-04-1993
Data gwiezdna:46693.1
 
Reżyseria:James L. Conway
Scenariusz:Brannon Braga
Muzyka:Jay Chattaway
 
Ocena odcinka:8.6
Liczba oceniających:116
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Picard jest rozdarty pomiędzy miłością a obowiązkami, gdy zostaje zmuszony do wysłania ukochanej kobiety na śmiertelnie niebezpieczną misję.Recenzja

Przykro mi to stwierdzić, ale odcinek strasznie przynudza... Rozumiem, że miała to być historia z gatunku rozwijania postaci i zgłębiania ich charakteru, ale scenarzyści trochę przegięli. Owszem, fajnie jest posłuchać sobie muzykujących Picarda i Darren, ale poświęcić na to pół odcinka to już lekka przesada... Poza tym w odcinku mamy dwa zasadnicze problemy:

Pierwszy – czy można być w związku z kimś i być jednocześnie jego/jej zwierzchnikiem/podwładnym? I co na to reszta załogi, która automatycznie zaczyna traktować Darren z ostrożnością... Niestety, wątek ten poprowadzono bez polotu i raczej jest to wszystko zbyt przegadane, aż zbliża się do jakiejś telenoweli chwilami.

Drugi – czyli ostatnie 10 minut odcinka – Picard musi wysłać swą ukochaną na niebezpieczną misję, bo taka to już praca oficerów Floty, że wciąż się w coś niebezpiecznego pakują. Nie jest to dla niego lekkie ale musi się z tym pogodzić. Tutaj coś się wreszcie dzieje, mamy dramat Picarda, chwile grozy czy tak typową dla bohaterów serialu (i ma się rozumieć jak najbardziej chwalebną) skłonność do poświęcania się dla dobra ogółu, ale też nie jest to mistrzostwo świata w tworzeniu odpowiedniego napięcia.

Mamy więc odcinek nieco przegadany i wiejący nudą, z przyspieszeniem akcji pod koniec, w którym to odcinku rzuca się w oczy jedna podstawowa wada – za mało Star Treka w Star Treku.

Ocena: 4/10

Dreamweb
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!