USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Descent (I)
 
Numer sezonu:6
Numer odcinka:26
Numer produkcyjny:252
Data premiery w USA:04-07-1993
Data gwiezdna:46982.1
 
Reżyseria:Alexander Singer
Scenariusz:Jeri Taylor
Muzyka:Jay Chattaway
 
Ocena odcinka:9.4
Liczba oceniających:80
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Kiedy Borg wracają na bitwę z Federacją, chwalą się nową indywidualnością - i kuszą Datę pomagając mu odczuć jego pierwsze emocje.Streszczenie

Jedna z placówek federacyjnych została zniszczona. Agresorem okazał się Borg, jednak działał według innych metod niż zwykle - zabita została tylko załoga, natomiast struktury pozostaly nietknięte. Po krótkiej potyczce, w trakcie której Data doświadcza pierwszych uczuć - złości oraz przyjemności z powodu zabicia człona Borg, okazuje się, że człony posiadały indywidualność. Po małym abordażu na Enterprise (mającym na celu odwrócenie uwagi załogi od uciekającego statku przeciwnika) załoga pochwytuje człona zostawionego przez towarzyszy. Po tym jak przekonuje on Datę, że kolektyw może zapewnić mu odczuwanie innych uczuć, android decyduje się podążyć z nim wahadłowcem przez kanał transwarp do kwadrantu delta. Enterprise rusza oczywiście za nimi. Po przesłaniu się na planetę Picard, Troi oraz Geordi odkrywają, iż przywódcą kolektywu został zły brat Daty - Lore. Co gorsza Data oświadcza, że postanowił przyłączyć się do Borga w misji zniszczenia Federacji.


Streszczenie nadesłał Polinik© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!