USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Descent (II)
 
Numer sezonu:7
Numer odcinka:1
Numer produkcyjny:253
Data premiery w USA:03-10-1993
Data gwiezdna:47025.4
 
Reżyseria:Alexander Singer
Scenariusz:Rene Echevarria
Muzyka:Jay Chattaway
 
Ocena odcinka:8.4
Liczba oceniających:104
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Picard, Troi i Geordi są więzieni przez Datę, który opuścił Enterprise aby dołączyć do swojego złego brata Lore'a jako przywódca Borg.Streszczenie

Okazuje się, że zniszczenie Federacji to tylko początek - Lore chce zniszczyć organiczne życie, zastepując je sztucznym - takim jak on sam oraz Data. Tymczasem Enterprise, pozostający na orbicie zmuszony jest do wycofania przez statek Borga. Jednak wbrew rozkazom Picarda dr. Crusher (dowodząca chwilowo statkiem) postanawia nie wracać do przestrzeni Federacyjnej - nie zdążyli przetransportować wszystkich z powierzchni na pokład. Na powierzchni też niewesoło - Data zabiera Geordiemu wizor. Geordi domyśla się, że takie było polecenie Lore - nie chcial, żeby zorientowali się, że android otoczony jest jakaś falą nośna, która blokuje działanie podprogramu etycznego Daty, umożliwiając mu doświadczanie negatywnych emocji, bez oceniania swojego działania pod ich wpływem. Tymczasem na statku pozostała załoga postanawia ukryć się po przeciwnej stronie planety, żeby skryć się przed sensorami statku Borga i przesłać resztę załogi. Data zabiera Geordiego i zaczyna prowadzić na nim eksperymenty - chce zastąpić scieżki nerwowe w jego mózgu sztucznymi i nie martwi go zbytnio, że pacjent może tego nie przeżyć. Jednak więźniowie mają plan - chcą wytworzyć impuls kedionowy, który powinien zrestartować podprogram etyczny u Daty. Natomiast Riker z Worfem spotykają starego znajomego - człona, ktorego nazwali Hugh (odcinek I, Borg), który przez wzgląd na swoją przyjaźń z Geordim postanawia pokazać im drogę do środka budynku. Plan więźniow się powiódł - Data zaczął się zastanawiać nad słusznością swojego postępowania. Tymczasem Enterprise ma kłopoty ze statkiem Borga - zmuszeni są do ukrycia sie w koronie pobliskiej gwiazdy - umożliwiają im to prototypowe osłony metafazowe. Udaje się im jednak zniszczyć statek wroga - wywołują erupcję słoneczną, która trafia w statek nieprzyjaciela. Lore, przeczuwający, że Data już nie jest wobec niego lojalny postanawia go sprawdzić - każe mu zabić Picarda. Kiedy ten odmawia, postanawia, że zabije własnie Datę - powstrzymuje go jednak Hugh. Podczas próby ucieczki Lore zostaje unieszkodliwiony przez Datę. Hugh zostaje nowym przywódcą minikolektywu i puszcza załogę wolną, wyrażając przy tym nadzieję, że kiedyś nauczą się pracować jako zespół, przy zachowaniu pełnej indywidualności.


Streszczenie nadesłał Polinik© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!