USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Liaisons
 
Numer sezonu:7
Numer odcinka:2
Numer produkcyjny:254
Data premiery w USA:10-10-1993
 
Reżyseria:Cliff Bole
Scenariusz:Jaq Greenspon
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:7.6
Liczba oceniających:93
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Podczas, gdy załoga gości ambasadorów obcej rasy, Picard rozbija się na pustynnej planecie i spotyka tam kobietę, która rozpaczliwie się w nim zakochuje.Streszczenie

Załoga bierze udział w wymianie kulturowej z Iyaaranami - na Enterprise przybywa 2 dyplomatów, Picard natomiast ma udać sie na planetę macierzystą Iyaaran. Gosci oprowadzać mają Troi i Worf. Doradca jest zachwycona współpracą ze swoim podopiecznym - wykazuje on zainteresowanie czekoladą (jeden z przysmaków Deanny) oraz innymi slodyczami. Worf nie ma tyle szczęscia - ambasador jest niegrzeczny, kapryśny i traktuje go w sposób, w jaki nie powinno traktować się Klingona. Tymczasem prom z Picardem na pokładzie rozbija się na niezbyt przyjaznej planecie. Podczas awaryjnego lądowanie pilot traci przytomność i kapitan musi udać sie na poszukiwanie pomocy. Sam jednak ma niewiele więcej szczęścia - zaraz po wyjściu z wahadłowca trafia go jakieś tajemnicze wyładowanie. Kiedy się budzi znajduje się w jakimś rozbitym frachtowcu z opiekującą się nim Ziemianką o imieniu Anna, która rozbiła się kilka lat wcześniej. Oznajmia mu ona, że pilot promu nie żyje. Tymczasem na Enterprise Troi zaczyna powoli mieć dość czekolady i innych słodkości, Worf zaś ledwie powstrzymuje się przed rzuceniem się na swojego gościa. Na planecie Anna oznajmia Picardowi, że go kocha. Ten jednak odrzuca jej uczucie, tłumaczy, że może czuje coś do niego, z tego powodu, iż jest pierwszym od lat człowiekiem, którego widzi. Na statku załoga postanawia zaprosić ambasadorów do partyjki (lub nawet kilku) pokera. Jednak podczas gry doprowadzony do ostateczności Worf zaczyna się bić z ambasadorem - kiedy ten leży już na podłodze nie ma żalu do Worfa, wręcz jest mu wdzięczny. Tymczasem Picard ma kłopoty z coraz bardziej natarczywą Anną - kiedy po raz kolejny odrzuca jej uczucia, ta wybiega, zamykając go wewnatrz statku. Po chwili zjawia się pilot, ktory stwierdza, że stan letargu w który się wprowadził można pomylić ze śmiercią, oraz że widział kobietę biegnącą w stronę urwiska. Żeby szybciej ją znaleźć postanawiają się rozdzielić. Picard ma więcej szczęścia - znajduje kobietę stojącą na urwisku, która grozi, że skoczy jeśli kapitan jej nie pokocha. Ten jednak zaczyna coś podejrzewać i stwierdza, że może skakać. Wtedy okazuje się, że Anna i pilot to ta sama osoba. Cała sprawa wyjaśnia się: pilot też jest ambasadorem. Miał za zadanie zbadać uczucie miłości, cała historia zaś wydarzyła się parę lat wcześniej - na pokładzie rozbitego frachtowca żyla samotnie Ziemianka, 7 lat poźniej rozbił sie kolejny statek z Ziemianinem. Oboje się w sobie zakochali. Po przestudiowaniu dziennika Iyaaranie nie potrafili zrozumieć uczuć przyjmności, wrogości oraz właśnie miłosci. Wysłali trzech przedstawicieli aby poznali te odczucia. Po wyjaśnieniu nieporozumień, przedstawiciele Iyaaran odlatują.


Streszczenie przysłał Polinik.© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!