USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:Voyager
Tytuł:Drone
 
Numer sezonu:5
Numer odcinka:2
Data premiery w USA:21-10-1998
 
Reżyseria:Les Landau
Scenariusz:Harry Doc Kloor
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:9.6
Liczba oceniających:167
Oceń w skali 1 - 10:
Cytat:    Doktor: To był żart.
Jeden: Żart. Wypowiedź lub gest mające sprowokować śmiech.
Doktor: Widzę, że poczucie humoru masz po matce.


Opis

Po pobycie w pobliżu pewnej mgławicy, holoemiter Doktora zaczyna wyczyniać dziwne rzeczy, i... na pokładzie pojawia się nowy człon Borga. Bardzo nietypowy człon.Recenzja

Fabuła odcinka jest całkiem niezła. Początek jest (tradycyjnie) udany. Koniec (nietypowo) również - wynika z tego, że scenarzyści, przynajmniej chwilowo, wyleczyli się ze skłonności do psucia zakończeń, co było plagą w czwartym sezonie.

Zachowanie się człona (o dźwięcznym imieniu Jeden) jest bardzo przekonujące - wewnętrzne przeżycia nowego Borga są przedstawione bardzo dobrze - wiarygodnie i wciągająco. Trochę przypomina to odcinek TNG pt. "I, Borg" - człon z Voyagera ma chwilami podobne wątpliwości co do bycia jednostką. Poza tym, jest bardzo ciekawy swojego pochodzenia, co - jak łatwo przewidzieć - sprowadza kłopoty... A kłopoty są bardzo ładnym efektem specjalnym :-) Pojawienie się Borga (gatunku, nie człona) jest miłą niespodzianką - obawiałem się, że już ich nie spotkamy, bo podobno Voyager i jego wesoła załoga, opuścili już przestrzeń kontrolowaną przez Kolektyw. Jak widać nie.

Do oceny należy dodać zachowanie Doktora, który stał się dość zabawny, gdy martwił się o swój projektor. Również Neelix jest mniej irytujący niż zwykle - gdyby był taki od początku, to pewnie bym go polubił. No i B'Elanna pod prysznicem... ;-)

Zakończenie jest naprawdę dobre i do pewnego stopnia wzruszające. Na razie idzie im (twórcom) w piątym sezonie naprawdę świetnie, oby tak dalej.
Ciekawostką może być fakt, że współautorem odcinka jest Harry Doc Kloor - dość znany (na Zachodzie) pisarz science-fiction i jeden z twórców serialu "Ziemia: Ostatnie starcie".

Udany odcinek: 8/10.

Tekst: Piotr PajerskiPliki wideo

Zwiastun odcinka (4,5 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!