USS Phoenix
Logo
 
Czy istnieją jakieś gry traktujące o świecie Star Trek? Które są najlepsze?

Owszem, gier jest całkiem sporo, a wydawane są już od wielu lat. Są to zarówno przygodówki, symulatory, gry strategiczne, a nawet FPP. Niestety, tylko nieliczne z nich są udane. Z przygodówek polecamy stareńką "A Final Unity", z symulatorów "Starfleet Academy", "Klingon Academy" i "Bridge Commander", ze strategii warto zagrać w "Birth of the Federation" i pierwszą część "Armady", gry FPP lepiej omijać, z wyjątkiem "Elite Force", zaś z filmów interaktywnych najlepszy jest "Star Trek: Borg". Oprócz tego udane są: gra taktyczno-symulacyjna Starfleet Command, TPP Deep Space Nine: The Fallen czy gra taktyczna Away Team. Oczywiście, wszystko to są jednak opinie całkowicie subiektywne, więc niewykluczone, że gra, która nie spodobała się nam, spodoba się Tobie.

Listę niemal wszystkich gier spod znaku ST jakie ukazały się bądź miały się ukazać znajdziesz tutajA programy - co z nimi?

Oczywiście można również kupić różnej maści programy. Niestety, są one wydawane tylko przez dwie firmy (które wykupiły licencję) i aczkolwiek ich ładunek merytoryczny jest niepodważalny, interfejs i obsługa w większości z nich wołają o pomstę o nieba.

Godnymi uwagi są "Star Trek: Encyclopedia" (cztery kompakty pełne danych o Star Trek) oraz "Star Trek Interactive Technical Manual" (opis okrętu USS Enterprise-D). Niektórzy za wartościowe uznają zapewne także "TNG i DS9 Companion", które zawierają m.in. pełne scenariusze odcinków tych dwóch seriali.Czy z sieci można ściągnąć nie emitowane w Polsce odcinki?

Można.Pytania i odpowiedzi układali także: Marcin Okraska, Marcin Wichary,
King of Borg, Peter R. MacMillen, Igor Ochnio,
Norbert Wojsznis, Jarosław Polewka, Elek,
Przemysław Płaskowicki, Bartosz Mierzwiak,
Ashka, William T. Riker, Gul Adirm, Polinik,
Adam Mencwal, Paweł Chałczyński, Tomasz Stiller,
Ziemowit Mierzwiak, Tomasz Stiller, Piotr Kuras
i Teroi Orel.© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!